Engelli Misafir Politikamız


Engelli Misafir Politikamız1. Engelli misafirlerimizin, refakatçi eşliğinde Masal Park’a giriş yapmaları gerekmektedir. Engelli misafirlerimizin refakatçileri ile birlikte  kullanımına açık üniteler misafirlerimizin fiziki ve zihinsel engel durumuna göre farklılık göstermektedir. Bu sebepten ötürü %40 engelli misafirlerimiz (ilgili devlet kurumları tarafından düzenlenmiş bir belge; Başbakanlık Engelli kartı veya Belediyeye ait engelli kartı gibi) engelli kimlik kartlarını ibraz ettikten sonra parka giriş sırasında girişte yükleme zorunluluğu olan kredi tutarını sadece kendilerine özel şekilde yüklemeden içeri giriş yapabilirler. Park içerisinde kullanımlarına uygun ünitelere göre kredi yüklemeleri gerekmektedir.


2. Engellinin uygunluğunu değerlendirmek için, engelli ve refakatçisi kullanmayı düşündükleri eğlence ünitesinin tam bir turunu izlemeli ve ünite girişinde bulunan kurallar tabelasını dikkatlice okumalıdır. Personeller engel durumunu değerlendiremezler. Herhangi bir şüphede ve olası risk değerlendirmesinde eğlence ünitesine binilmemelidir. Görevliler biniş uygunluğunu değerlendiremezler ama engelli misafirin üniteye binme kısıtlamalarına uygunluğu ancak gözle görülür ise saptayabilirler. 


3. Misafirler engel durumlarına göre kullanabilecekleri ünitelere göre park içerisinde kredi yükleyerek izin verilen oyun ünitelerini kullanabilirler.


4. Herhangi bir sorunuzda, bekleme sırasına girmeden önce, misafir ilişkileri ofisine veya park şeflerine başvurunuz. 


5. İlgili kişilerin refakatçileri, bakmakla yükümlü oldukları kişilerin fiziksel olanaklarını, güvenlik tabelalarını, oyun ünitesinin seyrinin değerlendirilmesi ve eğlence ünitelerine binişin doğal risklerini göz önünde bulundurarak, aldıkları binme kararının tüm sorumluğunu üstlenirler. 


6. Refakatçilerin engelliye oturma ve indirme yardımında bulunmak zorunda oldukları durumlarda, görevli personel yardımcı olabilir ama engelliyi kaldırmaya izinli değildir. Personeller misafirin engeline göre güvenli kaldırma tekniklerine hakim değildir. Bu konudaki tüm sorumluluk refakatçilere aittir.


7. Görevli personeller , engellinin sağlığına karşı risk oluşma durumu çok açıksa engelli misafirin ünitelere  binmesini engelleyebilir. 


8. Kısıtlama kuralları 25.01. 2018 tarihinde düzenlenmiştir ve haber verilmeksizin Masal Park Operasyon Departmanı  tarafından  değiştirilebilir.